fbpx

NATURALNA STRONA ŚWIATA

IDEA spotkań edukacyjnych

Żyjemy w ciekawych, ale trudnych czasach. Intensywność naszego życia  spowodowała, że większość z nas utraciła  kontakt z przyrodą. Zerwała więź, dzięki której człowiek czuł się  integralnym elementem środowiska.

Zapomnieliśmy jak kluczowe dla rozwoju naszych dzieci i nas samych są wrażenia i bodźce dostarczane przez otaczający nas świat roślin i zwierząt. Umiemy odróżnić papaję od mango  i imbir  od kurkumy, ale jednocześnie nie wiemy, kiedy krowa daje mleko, a kury znoszą jajka. Drzewa dzielą się na palmy i choinki, a nie  dęby i sosny.  Zapomnieliśmy o rytmie życia wyznaczanym  przez pory roku i pogodę. Nie dostrzegamy jakim wytchnieniem może być  osobisty kontakt z lasem, łąką i zwierzętami.
Coraz powszechniejszy jest Syndrom Deficytu Natury i postępujące problemy emocjonalne i rozwojowe dzieci i młodzieży.

Na szczęście jest na to recepta. Odbudujmy wiedzę  przyrodniczą naszą i naszych dzieci.  Zaprzyjaźnijmy się z przyrodą. Stańmy po naturalnej stronie świata.

NAsZe WARSZTATy

Konik na biegunach

W trakcie warsztatów  przekazujemy dzieciom ogólne informacje o anatomii, zdrowiu, umaszczeniu koni.

Od ziarenka do bułeczki

Celem warsztatów jest przekazanie dzieciom jak powstaje mąka i pieczywo.

Pasterze drzew

Podczas zajęć dzieci poznają najważniejsze informacje o gatunkach drzew, sposobach ich rozmnażania i sadzenia.

O NAS

To my – Ola i Kuba.

Mieszczuchy z urodzenia, Krakusy z wyboru. Mimo że większość życia spędziliśmy w mieście kontakt z przyrodą był zawsze częścią naszego życia.
Na wieś przeprowadziliśmy się dwa lata temu, żeby móc odetchnąć pełną piersią świeżym powietrzem i zapewnić naszemu synowi zdrowe, pełne Natury środowisko.

Stworzyliśmy „Ogród zwierza”, ponieważ jako rodzice dostrzegamy ogromna dziecięcą potrzebę obcowania z naturą. Chcemy podarować takie cudowne chwile Waszym dzieciom i dzielić się z Wami naszą miłością do przyrody i zwierząt.

kontakt

POJAŁOWICE 28A

32-200 MIECHÓW

Telefon

+ 48 665 170 589

Mail

info@ogrodzwierza.pl