fbpx

Zasady sanitarne podczas Letniska w Ogrodzie Zwierza 2020

utworzone przez cze 1, 2020COVID, Ogród Zwierza0 komentarzy

W związku z sytuacją pandemiczną w naszym kraju, jesteśmy zobowiązani zachować szczególne środki ostrożności podczas naszych półkolonii letnich. Będą się one tyczyły przede wszystkim wzmożonych działań z naszej strony, jednak są również zalecenia o których prosimy, żeby pamiętali Państwo, jako opiekunowie prawni dzieci.

Grupy maksymalnie 10 osobowe

W trosce o dobro uczestników grupy zajęciowe będą liczyły maksymalnie po 10 osób. W przypadku naszego letniska/warsztatów, wszystkie zajęcia odbywają się na wolnym powietrzu lub w namiocie. Przy wejściu do namiotu zostaną umieszczone płyny do dezynfekcji rąk. Bardzo prosimy o korzystanie z nich przed każdym wejściem. W przypadku zajęć w namiocie niezbędne będzie korzystanie z maseczek lub przyłbic oraz w miarę możliwości zachowanie zalecanego min. 2 metrowego odstępu.

Naczynia jednorazowe

Posiłki dzieci otrzymają w jednorazowych pojemnikach oraz ze sztućcami jednorazowego użytku. Woda również będzie wydawane dzieciom w kubeczkach jednorazowych, wymienianych kilka razy dziennie.

Zdrowie przede wszystkim

Dziecko, które bierze udział w półkoloniach musi być zdrowe. Bardzo prosimy o zwracanie uwagi na wszystkie objawy choroby. W przypadku takiej sytuacji będziemy zmuszeni odmówić przyjęcia dziecka na zajęcia, gdyż będzie ono stanowiło potencjalne zagrożenie dla reszty podopiecznych oraz opiekunów. Jeśli pod naszą opieką któryś z uczestników półkolonii zacznie wykazywać objawy charakterystyczne dla przeziębienia, rodzic będzie zobowiązany możliwie jak najszybciej odebrać dziecko z terenu placówki. Do czasu przyjazdu opiekuna prawnego, uczestnik letniska/warsztatów będzie przebywał z jednym z opiekunów w odosobnionym miejscu.

Podsumowując

 • Mała, kameralna 10 osobowa grupa,
 • Regularna dezynfekcja wszystkich przedmiotów, z którymi mają styczność dzieci,
 • Dezynfekcja rąk przez rodziców, dzieci oraz kadrę,
 • Posiłki i napoje wydawane w naczyniach jednorazowego użytku,
 • Brak możliwości przyjęcia na letnisko/warsztaty dziecka z objawami choroby
 • W przypadku wystąpienia złego samopoczucia u dziecka podczas trwania letniska/warsztatów, rodzic musi je jak najszybciej odebrać

Jesteśmy pewni, że jeśli wszyscy podejdziemy rozsądnie do sytuacji i będziemy zwracać uwagę na niepokojące sygnały, półkolonie letnie przebiegną bez żadnych problemów.

Aktualne informacje dotyczące zasad sanitarnych będziemy publikować w tym artykule.

Najnowsze komentarze

  0 komentarzy

  Wyślij komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *